Menu

Jak pracovat s naším přípravkem na čištění autoskel?

14.5.2018  | 2. Články

Poté, co jsme představili sadu mytí automobilů bez použití vody Waterless & Wax 3v1 Automotive, se budeme věnovat péči o autoskla. V tomto článku představíme Glass & Mirrors Cleaner, revoluční přípravek na čištění autoskel, který po sobě nezanechává šmouhy a vytváří na povrchu krátkodobé vodoodpudivé vlastnosti.

Glass & Mirrors Cleaner Automotive

Screen Shot 2018-04-23 at 15.39.14Údržba a čištění autoskel je s ohledem na bezpečnost jízdy ještě mnohem důležitější, než péče o lak automobilů. Samotné nás občas překvapuje, kolik řidičů, jejichž vozy se zvenku blýskají, má nevzhledně zapatlaná či umaštěná skla z interiéru. Snížená viditelnost skrz autoskla je však bezpečnostním rizikem, nejběžněji při jízdě v noci nebo za špatného počasí. 

Každý z nás někdy zažil otravné nevyzpytatelné lomy světla, které vznikají právě v důsledku špinavých skel. Ty dokážou i poměrně mást a zkreslovat představy o reálných vzdálenostech v provozu. O čistotu a průzračnost skel je třeba pečovat, a proto představujeme unikátní čistič Glass & Mirrors Cleaner.

Produkt je samozřejmě také vhodný pro čištění světel, štítů motocyklů a přileb a dalších povrchů z plexiskla.

Jaké jsou výhody tohoto přípravku?

Screen Shot 2018-04-23 at 15.23.05Svým složením na bázi nanotechnologie se jedná o unikátní přípravek, přesto je čištění autoskel s ním maximálně příjemné a jednoduché. V balení naleznete 750 ml přípravku v rozprašovači, utěrku z mikrovlákna a jednorázové rukavice, tedy vše, co potřebujete k čištění skel.

Byť produkt poskytuje účinné čistící vlastnosti, jeho složení je maximálně šetrné, a vhodné pro čištění skel z exteriéru i interiéru vozu. Nemusíte mít tedy strach, že by nějakým způsobem poškodil materiály obložení, těsnění nebo palubních desek. Screen Shot 2018-04-23 at 15.26.31Navíc jsme ohlídali i klasickou noční můru s používáním obyčejných čističů na skla – zanechávání šmouh a  rozlešťování.

Při aplikaci na vnější povrch autoskel oceníte také krátkodobý vodoodpudivý efekt, který se po opakovaném používání přípravku posiluje. Zcela ideální je pak kombinace s tekutými stěrači Super Nano Antirain Professional, kterým se budeme věnovat v posledním článku o řadě autokosmetiky GNP.

Jak postupovat při čištění autoskel s naším přípravkem?

Screen Shot 2018-04-23 at 15.29.23V prvé řadě si stačí pouze ohlídat teplotu povrchu skel, které budete čistit. Doporučujeme přípravek používat v teplotním rozmezí od 5 °C do 35 °C. Vyvarujte se aplikaci na rozpálená skla z prostého důvodu – přípravek se odpaří dříve, než s ním budete moci sklo vyčistit.

1) Přípravek rovnoměrně naneste na čištěné sklo podle míry znečištění, obecně bude stačit decentní množství, a nechte ho působit 5 – 10 sekund.

Screen Shot 2018-04-26 at 14.26.522) 
Odstraňte přípravek spolu s naakumulovanými nečistotami přiloženou utěrkou. V případě čištění skel v interiéru stačí pouze rovnou rozleštit.

3) 
Pokud čistíte špinavější sklo, přeložte utěrku na čistou stranu a dokonale rozleštěte vyčištěný povrch, v případě potřeby naneste menší množství přípravku znovu.

Následná péče o vaše autoskla

Poté, co budete mít skla perfektně vyčištěná pomocí Glass & Mirrors Cleaneru, máte dvě možnosti, jak se dále starat o jejich stav. Již po první aplikaci si můžete všimnout, že vyčištěná skla při kontaktu s vodou začínají prokazovat vodoodpudivé vlastnosti. Ty doporučujeme opakovaným čištěním cca jednou za týden posilovat a budovat tak na sklech ochrannou vrstvu.

Screen Shot 2018-04-23 at 15.59.04Další možností je sáhnout přímo po produktu, který již po první aplikaci funguje jako dlouhodobá ochrana ošetřených skel – Super Nano Antirain Professional. Zde využíváme speciální složení krému s nanočásticemi, který po nanesení a rozleštění vyhlazuje povrch skla a poskytuje mu perfektní samočistící a silné hydrofobní vlastnosti. Jedna aplikace přípravku Super Nano Antirain vydrží cca 3 měsíce, nebo 10.000 ujetých km. Produkty jsou navíc plně kombinovatelné. To znamená, že čističem můžete ochrannou vrstvu přípravku Super Nano Antirain obnovovat a prodlužovat.

Zpět na články