Menu

Jak chránit autosklo? Tekuté stěrače Super Nano Antirain

8.6.2018  | 2. Články

Posledním produktem řady GNP Auto jsou vylepšené tekuté stěrače Super Nano Antirain Professional. Mnozí z vás už jistě znají předchozí verzi Antirainu. Potom byste určitě neměli minout představení tohoto modernizovaného produktu, který jsme doladili k dokonalosti! Přečtěte si, jak chránit autosklo a používat profesionální tekuté stěrače Super Nano Antirain. 

Proč chránit čelní sklo automobilu?

Přes veškeré novinky ze světa bezpečnostních asistentů u nových automobilů, perfektní viditelnost zůstává pro řidiče alfou a omegou cestování na čtyřech kolech. Čisté, a pokud možno suché sklo je za všech okolností stěžejní pro bezpečnou a bezstarostnou jízdu. I když máte autosklo prozatím čiré a nepoškrábané, bez patřičného ochranného povlaku bude přirozeně lepit nečistoty, zbytky hmyzu, stopy po posypové soli, apod. Samotný povrch skla navíc nezvládá i při použití stěračů odvádět větší množství vody při jízdě v silnějším dešti, čímž zásadně ovlivňuje viditelnost a má neblahý vliv na řidičovu pozornost. Vzali jsme v potaz všechny tyto problémy i existenci různých stávajících přípravků pro ošetření autoskel, vylepšili jsme naše předchozí tekuté stěrače a přinesli na trh Super Nano Antirain Professional.

O přípravku Super Nano Antirain

Mnozí z vás již mají zkušenost s použitím tzv. tekutých stěračů, případně dražších alternativ z řad prémiových detailingových přípravků. Buď se jedná o obyčejné tekuté stěrače v rozprašovači, které na skle vydrží fungovat stěží dva týdny aktivního provozu, nebo o drahé přípravky, u kterých hrozí ztráta funkčnosti kvůli složité aplikaci, při které navíc mnohdy musíte vůz na 24h odstavit pod střechu. Proto jsme na trh přišli s alternativou, jež přímo bere v potaz nepříjemnosti, které se pojí s použitím obyčejnějších, i o poznání dražších přípravků. 

Rozdíly staré a nové verze tekutých stěračů

První verze našeho přípravku byla v kompaktním balení pro jednorázovou aplikaci s účinnou látkou v napuštěném ubrousku. Oproti ní nový produkt celkově narostl. Jedná se o krabičku, ve které naleznete odmašťovací ubrousky, účinnou látku ve formě krému v kapátku, aplikační houbičku a mikrovlákennou utěrku pro pohodlnější rozlešťování.

Super Nano Antirain Professional tedy opět obsahuje vše potřebné pro snadnou a rychlou aplikaci, navíc však umožňuje několikanásobné ošetření, případně ošetření rovnou všech autoskel i zrcátek z exteriéru vozu. Máme ozkoušeno, že s krémem bohatě ošetříte čelní sklo třikrát, což znamená celkem minimálně 9 měsíců funkční ochrany skla! 

Nově můžete navíc Antirain kombinovat s naším čističem na autoskla v rozprašovači – Glass & Mirrors Cleaner Automotive. Produkty jsou vyvinuty tak, aby se navzájem doplňovaly a tento čistič je ideální pro posilování ochranné vrstvy tekutých stěračů.

Jak Super Antirain funguje?

Účinná látka přípravku dokonale vyhlazuje povrch skla a vyplňuje na něm i ty nejmenší mikrotrhliny a póry. Díky tomu povrch zarovná a poskytuje mu perfektní hydrofobní vlastnosti, minimalizuje ulpívání nečistot a zamrzání. Během rychlejší jízdy za deštivého počasí kapky i proudy vody samy stékají ze skla bez nutnosti použití stěračů. Takové účinky jedné aplikace přípravku na autoskle přetrvají až 10.000 ujetých kilometrů / minimálně po dobu 3 měsíců. Zde se můžete podívat na video s aplikací:

Kde všude může být přípravek nápomocný?

Sada je primárně určena pro ošetření autoskel, nicméně podobně a případně i lépe poslouží i pro následující použití:

  • plexi štít motocyklů
  • ochranné štíty přileb
  • čelní skla kokpitu letadel a větroňů
  • čelní sklo nákladních vozů – alespoň 3 balení
  • zástěny sprchových koutů
  • střešní okna, okna a prosklené výplně dveří, skleníky
  • solární panely
  • výlohy obchodů
  • zrcadla

Jak správně aplikovat naše tekuté stěrače?

Správná aplikace přípravku je rychlá a nenáročná. Super Nano Antirain aplikujeme na suché umyté sklo při teplotách 10 °C a vyšších, nedoporučujeme aplikovat na přímém slunci. Doporučujeme aplikovat na sklo, které předtím nebylo ošetřeno voskovými nebo jinými přípravky na bázi nanotechnologie. Samotné ošetření probíhá ve 3 krocích a nejsou k němu zapotřebí žádné jiné pomůcky, než balení produktu:

1) Ubrousky č. 1 z balení jsou napuštěny speciálním čistidlem na skla na lihové bázi. Pečlivým přetřením povrchu skla tímto ubrouskem sklo zbavíte zbytků nečistot a dokonale ho odmastíte před nanesením účinné látky. Neopomeňte důkladně očistit i stírací lišty stěračů! Pokud ubrousky spotřebujete dříve, než krém, dobře vám pro odmaštění poslouží jakýkoliv čistič na lihové bázi.

2) Poté aplikujte krém s účinnou látkou. Aplikační houbičkou ho krouživými pohyby důkladně naneste na celý povrch skla a nechte látku působit minimálně po dobu 5 minut. Během této doby se nanočástice účinné látky navážou na povrch skla.

3) Posledním a neméně důležitým krokem ošetření je rozleštění ošetřeného povrchu. K tomuto účelu použijte čistou utěrku z mikrovlákna z balení.

Ihned po dodržení správného postupu aplikace můžete vyrazit, není potřeba dalšího čekání. Už při prvním dešti poznáte výrazný rozdíl v podobě aktivního odpuzování vody, sklo zůstane čiré po znatelně delší dobu. Ochranná vrstva jedné aplikace vydrží aktivně působit až 10.000 ujetých km / 3 měsíce i déle, při pozorování oslabení účinku stačí tekuté stěrače stejným postupem aplikovat znovu.


Kde a za kolik sehnat Super Nano Antirain?

Autoskla můžete ochránit a výrazně zvýšit viditelnost, a tím i bezpečnost jízdy za 329,- Kč včetně DPH. Produkt můžete objednat přímo u výrobce ZDE, případně se můžete podívat na seznam prodejních míst produktů Nanoprotech. Doporučujeme však telefonicky předem ověřit dostupnost přípravku na vybraných prodejnách, neboť v souvislosti s naším postupným rozšiřováním sortimentu nemusí být na většině míst naskladněn.

Zpět na články