Menu

Časopis Elektro o Nanoprotech Electric

8.2.2015  | 3. Napsali o nás

elektroOdborný časopis pro elektrotechniku Elektro č. 7 vydal článek o našem produktu Nanoprotech Electric. K nahlédnutí přikládáme i v této novince.

Nanotechnologie pro elektrická zařízení Nanoprotech Electric

Novinka na trhu, výrobek s unikátními vlastnostmi NANOPROTECH® Electric, přináší využití nanotechnologií v praxi. Jedná se o jednovrstvý antikorozní a elektricky izolující prostředek určený k nanášení postřikem nebo nátěrem jako prevence proti oxidaci kovových částí a zajištění ochrany elektrických zařízení před vlhkostí a agresivním prostředím. Roztok využívá schopností nanočástic s výbornými dielektrickými vlastnostmi a dosahuje dielektrické pevnosti až 250 kV/cm. Po aplikaci dochází ke značnému zvýšení izolačního odporu na zařízení a tím se zvyšuje jeho ochrana a snižují energetické ztráty…

casopis_Elektro_Nanoprotech_Electric_clanek

Aplikace je možná na suché i vlhké, čisté nebo již zrezivělé plochy, které je nutné ochránit před vodou a jakýmkoli agresivním prostředím (chemické výpary, slaný aerosol apod.), vlastnosti ochrany jsou zachovány v rozsahu teplot od -80 do +160 °C.

Roztok při aplikaci vyžaduje minimální přípravu povrchu, proniká rzí a tvoří maximálně odolnou antikorozní a izolační ochranu. Nedochází k odpařování a vysychání roztoku. Ochranný povrch je nesmyvatelný deštěm nebo mořskou vodou, avšak v případě potřeby snadno mechanicky odstranitelný.

Izolační schopnosti jsou natolik skvělé, že je možné používat elektrická zařízení i přímo pod vodou.

Možnosti použití: řídicí elektronika, plošné spoje, konektory, kontakty slaboproudé i silnoproudé (VN i NN), motory včetně vinutí, rozvodné a pojistkové skříně a další.

Více informací o výrobku Nanoprotech Electric a jeho vlastnostech naleznete zde.

Zpět na články