Menu

Nejčastější otázky

Jaký je rozdíl mezi přípravkem Super Nano Antirain Professional a starším Super Antirainem?

Nový přípravek na dlouhodobou ochranu autoskel se od předchozího liší tím, že hlavní účinná látka již není napuštěna v ubrousku, ale jedná se o hustší krém v 30 ml kapátku. Díky tomu není určen pouze pro jednorázové ošetření jako levnější Super Antirain, ale můžete s ním buďto ošetřit všechna autoskla, nebo čelní sklo automobilu 3x. V praxi tedy nové balení obsahuje přípravek pro ošetření až 6 metrů čtverečních plochy oproti původnímu Super Antirainu, který byl pro ošetření 2 metrů čtverečních plochy.

Čistič pro domácnost Home Windows & Mirrors Cleaner je určen hlavně na údržbu skel. Mohu ho použít i na jiné povrchy?

Hlavní určení tohoto přípravku je čištění oken a zrcadel. Nicméně bez obav ho můžete používat i na veškeré lakované, hladké nebo keramické povrchy – například pro ošetření lakované desky dřevěných stolů a jiného nábytku. Ideální je také používat ho v kombinaci s přípravky Cooktop Renovator a Soap & Scum Remover – pro běžnou údržbu varných desek a chromu, nerezu a sklokeramiky v koupelnách. Díky šetrnému složení nehrozí žádné poškození, narušení či vysoušení jiných povrchů v domácnosti.

Váš čistič pro domácnost Home Windows & Mirrors Cleaner je dražší, než běžné čistící přípravky na okna. Proč?

Cena přípravku přímo odráží jeho pokročilé složení na bázi nanotechnologie. Jeho přidanou hodnotu oceníte nejvíce při jeho opakovaném používání, neboť právě opakovaným používáním docílíte postupného zesilování hydrofobního a samočistícího efektu. Díky tomu můžete postupně výrazně usnadnit následné čištění povrchů a zkrátit časový interval dalšího a dalšího úklidu. Každé další použití bude snazší a vaše domácnost se bude jen blýskat.

Dají se Vaše přípravky pro domácnost navzájem kombinovat? Pokud ano, jak?

Ano, produkty jsou navrženy tak, aby se navzájem daly kombinovat, ba naopak jejich kombinací dosáhnete nejlepších výsledků. Přípravky Glass Cooktop Renovator a Soap Scum Remover jsou určeny pro čištění silně znečištěných a zanesených povrchů (Cooktop – mastnota, Soap Scum – vodní kámen a usazeniny). Po jejich použití rozhodně doporučujeme čistotu ošetřených povrchů udržovat přípravkem Home Windows & Mirrors Cleaner, díky čemuž eliminujete vznik dalšího znečištění.

U přípravků Glass Cooktop Renovator a Soap Scum Remover uvádíte, že obsahují jen 40 ml přípravku v kapátku. Není to málo?

Oba tyto produkty ve své sadě obsahují čistící houbičku. Používají se tak, že nanesete pouze malé množství krému na navlhčenou houbičku, kterou potom čistíte daný povrch. Zdání tedy klame a přípravek se dá používat opakovaně, v závislosti na velikosti jednorázově čištěné plochy. V praxi vám přípravek vydrží klidně na půl roku i déle.

Je Nanoprotech Gun prostředkem pro čištění, konzervaci, nebo mazání zbraní?

Nanoprotech Gun v sobě kombinuje všechny tyto vlastnosti, dá se tedy použít jako přípravek 3v1. Například jeho čistící schopnosti fungují na mechanické bázi, kdy nanočástice dokáží usazené splodiny šetrně uvolnit bez nutnosti použití agresivních přípravků, které mohou následně chemicky narušovat i strukturu samotných kovů. Mechanismy zbraně zůstanou po aplikaci spreje Nanoprotech Gun šetrně a dlouhodobě promazány a konzervovány.

Jak je to s kombinací přípravků Glass & Mirrors Cleaner Automotive a Super Nano Antirain Professional?

I tyto přípravky na autoskla se dají kombinovat. Pro maximální ochranu autoskel, primárně čelního skla doporučujeme nejdříve správně a pečlivě aplikovat Super Nano Antirain. Jednou aplikací poskytnete sklu dlouhodobou ochranu (cca 3 měsíce), kterou však můžete posilovat a prodlužovat občasným přečištěním skla rozprašovačem Glass & Mirrors Cleaner Automotive.

Dá se Waterless & Wax 3v1 Automotive aplikovat i na autoskla?

Samotná velká lahvička Waterless & Wax 750 ml nikoliv, nicméně celá sada obsahuje i menší lahvičku 150 ml s přípravkem Glass & Mirrors Automotive. S celou sadou 3v1 tedy bez nutnosti použití vody umyjete celý vůz.

DŮLEŽITÉ: Jak zajistit co nejlepší funkci jednotlivých impregnací z řady Inproducts?

U všech impregnací z řady Inproducts platí 4 nejdůležitější zásady pro jejich použití, bez kterých nemůžeme garantovat deklarovanou funkci!

1) Neberte na lehkou váhu varování “chraňte před mrazem”. Zamrznutí impregnace naruší důležité chemické vazby ve složení a po následném roztání může být přípravek zcela znehodnocen. Z toho důvodu v zimním období impregnace řádně obalujeme, lepíme štítky s varováním na balíky a důsledně dbáme na to, aby nedošlo k zamrznutí v rámci přepravy. Zároveň vás prosíme, abyste na tuto skutečnost dbali i nadále a nenechávali například impregnaci za mrazu přes noc v autě, v rekreačních budovách, které jsou v případě vaší nepřítomnosti nevytápěné, apod.

2) Ještě před aplikací dbejte na řádné vyčištění materiálu, který chcete impregnovat. Zvýšenou pozornost věnujte v případě, pokud jste materiál v minulosti ošetřovali jinou impregnací, která správně nezafungovala, nicméně zbytky chemických přípravků mohou být stále přítomny. V takovém případě je potřeba oděv/textil vyprat a po vyndání z pračky ještě propláchnout čistou vodou, aby byly odstraněny i zbytky pracího prostředku. Následně aplikujte na dokonale suchý a čistý textil.

3) Pro správnou funkci je také potřeba, aby se impregnace důkladně vsákla do ošetřovaného materiálu. Rozprašovač, který jsme zvolili by se měl co nejlépe postarat o rovnoměrné nanášení. Pokud impregnujete tužší materiál – batoh, membránové oděvy – vsáknutí přípravku můžete napomoci vtíráním do tkaniny.

4) Neméně důležitou zásadou jako všechny předešlé je vyčkání 24h od aplikace. Pozor – nestačí pouze počkat, až bude ošetřený textil suchý, pro kompletní utvrzení křemíkové ochranné vrstvy je nutné čekat déle! Během uplynutí 24h od aplikace s ošetřeným materiálem zbytečně nemanipulujte, oblečení ani obuv nenoste, netestujte vodě-odolnou funkci a nevystavujte čerstvě ošetřený materiál mrazu!

Na jaké materiály nelze použít žádnou z impregnací Inproducts?

Jednotlivé typy již dopředu určují jejich vhodné použití. Impregnaci Premium NA OBUV ale například nelze použít pro ošetření leštěné nebo lakované kůže – jednoduše proto, že se do ní impregnace nevsákne. Obecně platí, že pokud impregnaci do materiálu nelze ani vetřít, není na takový povrch určena.

Jaká je výdrž ochrany impregnace Inproducts?

Zde samozřejmě nejvíce záleží na tom, jak často a intenzivně ošetřenou věc používáte. Obecně však platí, že životnost impregnace Inproducts se pohybuje v řádech týdnů až měsíců, zatímco u běžných přípravků může klesat požadovaný účinek již po několika dnech. Inproducts impregnace navíc vydrží i praní v pračce.

Jaká je spotřeba roztoku impregnací Inproducts?

Jelikož pro správnou funkci je potřeba, aby se impregnace před utvrzením vsákla do materiálu, spotřeba roztoku se přímo odvíjí od tloušťky a savosti ošetřených povrchů, nelze tedy s přesností odhadnout, jaké množství na jakou konkrétní věc budete potřebovat. V praxi se můžete řídit spotřebou uvedenou na etiketách: 25 – 100 ml/m2, v některých příkladech materiálů je třeba počítat se spotřebou větší (např. u pevnějších pracovních nebo outdoorových oděvů).

Proč vybrat spreje Nanoprotech?

Spreje Nanoprotech působí nejen jako mazivo, ale také jako antikorozní ochrana. Nejvýraznější plus shledáte v jejich účinnosti, která přesahuje všechny ostatní technologie. Spreje vděčí za své vlastnosti nanotechnologii, na jejíž bázi fungují. A právě nanočástice obsažené ve sprejích tvoří nejcennější složku roztoků, což řadí Nanoprotech do prémiové kategorie mezi spreji.

Na co všechno lze spreje Nanoprotech použít?

Použití jednotlivých sprejů lze odhadnout už podle jejich názvu. Všeobecně se však spreje používají buď na elektrická zařízení, která potřebují ochranu před vlhkostí, nebo na promazání různých mechanismů. Všechny spreje fungují také jako antikorozní ochrana. Použití jednotlivých sprejů si můžete přečíst na stránkách produktů.

Jakou tepelnou odolností disponují spreje Nanoprotech?

Roztoky NANOPROTECH si své unikátní vlastnosti zachovávají do +160 °C a nezamrzají do -80 °C. Spreje Auto Moto Electric a Auto Moto Anticor jsou pak speciálně navrženy tak, aby odolávaly prudkým změnám teplot, ke kterým dochází v motorovém prostoru.

Co znamená “Nano” ?

Jsme firma zabývající se nanotechnologií, která se zakládá na tzv. nanočásticích – tedy na částicích o minimální velikosti, které jsou díky svým rozměrům schopné proniknout i do mikrotrhlin a pórů povrchu. Právě tyto částice jsou obsaženy v našich sprejích, tvoří jejich funkční složku a dělají z nich více než jen “běžné izolační a antikorozní spreje”, které se nedokážou dostat tak hluboko k povrchu materiálu. Díky nanotechnologii mají naše spreje mnohem vyšší účinnost a delší výdrž než ostatní produkty. Více informací o nanotechnologiích najdete zde.

Kde se spreje Nanoprotech vyrábí?

Spreje NANOPROTECH pro český a slovenský trh vyrábíme přímo v České republice. Výroba zahrnuje plnění sprejů, etiketování a distribuci výrobků. Původní technologie pochází z Evropské unie, konkrétně z Estonska, kde roztok pod značkou NANOPROTECH vznikl.

Jaký je mezi jednotlivými spreji rozdíl?

Spreje Nanoprotech lze rozdělit na dvě skupiny. Všechny spreje disponují antikorozními vlastnostmi, k nimž se přidává buď schopnost izolace nebo mazací účinky. Spreje Nanoprotech Electric a Auto Moto Electric lze použít k ošetření elektrických zařízení, neboť chrání povrch před vlhkostí, oxidací a celkově zabraňují zkratu. Spreje Nanoprotech Auto Moto Anticor, Home a Bicycle mají bezvadné antikorozní a mazací schopnosti a nezamrzají do -80 °C.
Spreje Auto Moto Electric a Auto Moto Anticor navíc oproti ostatním zvládají prudké teplotní změny, ke kterým dochází v motorovém prostoru. Jsou tak vhodné například i pro průmyslové použití.

V čem se spreje liší oproti konkurenci?

Spreje NANOPROTECH se nedají srovnávat s žádnými spreji, neboť se svými jedinečnými schopnostmi jednoduše konkurenci nemají. Kombinují jak vlastnosti antikorozní/izolační ochrany, tak maziv, čímž se řadí mezi pokročilé spreje “dva v jednom”. Oproti ostatním sprejům nabízí díky obsaženým nanočásticím i dlouhodobější a efektivnější účinky.

Mohu se spreji Nanoprotech ošetřit také předměty, které se dostanou do styku s lidskou kůží nebo potravinami?

Nedoporučujeme nanášet sprej na předměty, které jsou v kontaktu s lidskou kůží, potravinami nebo jakýmkoliv živým objektem, a to kvůli obsahu parafínu a minerálních olejů, které jsou dráždivé pro pokožku a nevhodné pro styk s potravinami. Při samotné aplikaci navíc doporučujeme používat ochranné pomůcky.

Jak často se musí nanášet nová vrstva nanočástic?

Nanášení ochranné vrstvy vždy závisí na tom, jak často je ošetřený předmět namáhán a jakým podmínkám je vystaven. Máme vyzkoušeno, že ochranná vrstva vydrží až po dobu 1 roku, pro zachování 100% ochrany však doporučujeme sprej aplikovat jednou za 4-6 měsíců.

Na jaké bázi fungují spreje Nanoprotech?

Spreje Nanoprotech využívají principy nanotechnologie, která je založena na působení malých částic. Ty se dostanou do pórů a mikrotrhlin povrchu a vytvoří nepropustný ochranný film, který pak účinně plní svoji funkci.

Mají spreje Nanoprotech škodlivý účinek na materiály?

Spreje NANOPROTECH neobsahují teflon, silikon, ani žádné agresivní látky nebo rozpouštědla. Nemají proto škodlivé účinky na žádné materiály jako jsou kovy, plasty, dřevo, pryž, sklo nebo keramika. Neničí dokonce ani barvy nebo laky.

Vysychají roztoky Nanoprotech?

Spreje NANOPROTECH Auto Moto Anticor, Home, Bicycle a Gun po aplikaci na povrch vytuhnou. Spreje Electric a Auto Moto Electric však vysychají extrémně pomalu. Zhruba 15 minut po aplikaci každého spreje doporučujeme přebytečný roztok setřít. Pro dosažení maximálního účinku ochrany doporučujeme nechat roztok působit až po dobu 24 hodin. Během této doby se nanočástice dokonale usadí na kovovém povrchu.

Mohu sprejem ošetřit také elektrické zařízení, které je pod proudem?

Spreje obsahují plyny propan a butan, u nichž hrozí samovznícení, a proto je aplikace spreje možná jen při úplném odpojení zařízení ze sítě. Po 15 minutách od aplikace se propan-butan odpaří. Samotný roztok je nehořlavý a nehrozí samovznícení, ani při překročení teploty 160 °C.

Proč jsou spreje Nanoprotech označeny jako extrémně hořlavé?

Spreje Nanoprotech obsahují výtlačný plyn propan-butan, který sprejům v nádobkách propůjčuje vlastnosti hořlaviny. Samotné roztoky Nanoprotech jsou však nehořlavé.