Menu

Návod: jak ošetřit kolo sprejem Nanoprotech Bicycle.

8.2.2015  | 2. Články

DSC_0063

Pro dosažení co nejlepších výsledků, doporučujeme před aplikací řetěz řádně očistit. Roztok Nanoprotech Bicycle byl vyvinut na bázi nanotechnologie a váže se přímo na kov ošetřeného materiálu. Pokud řetěz nebude zbaven nečistot a předchozího maziva, nezaručujeme plnou efektivitu roztoku Nanoprotech Bicycle.

Očištění řetězu a aplikace

U řetězu s rychlospojku je daleko snazší ho z kola sundat a čistit mimo něj. Nejdříve pomocí hadru zbavte řetěz největších nečistot. U dalšího kroku je více možností. Nejlépe se nám osvědčila PET lahev s trochou nafty nebo petroleje (nedoporučujeme technický benzín). Vložte řetěz do lahve, uzavřete ji a zatřepte. Pokud je opravdu hodně znečištěný, postup zopakujte.

Po vyčištění řetězu propláchněte jednotlivé články vodou a otřete čistým hadrem. Následně můžete aplikovat sprej Nanoprotech Bicycle. Doporučujeme před aplikací sprej protřepat. Přibližně po 10-15 minutách po aplikaci se na povrchu vytvoří vodoodpudivý film a přebytečný roztok můžete setřít.

Nanoprotech_Bicycle_retez

Pokud na svém řetězu rychlospojku nemáte a nechce se vám řetěz při každém čištění roznýtovat, nezoufejte. V takovém případě existuje pračka na řetěz. Jestli ani tu nevlastníte a nemáte v plánu si ji pořídit, vezměte si jednoduše štětec, sklenici nafty a hadr. Namočte štětec do nafty, potřete s ním řetěz a hadrem setřete. Postup opakujte, dokud řetěz nebude čistý. Trvá to sice o něco déle, ale účinek je podobný.

Výhody spreje Nanoprotech Bicycle

Velkou výhodou spreje Nanoprotech Bicycle je to, že je vodou prakticky nesmývatelný, proto při projetí kaluže či brodu zůstává tam, kde jste ho aplikovali.

Další velice důležitou vlastností je, že minimálně lepí nečistoty. Díky tomu se na řetězu nevytváří ona nechvalně známá brusná pasta, která značně přispívá k obrušování pastorků a tím i poškození celé kazety i dalších komponentů kola, jejichž pořizovací cena je v porovnání s naším sprejem dosti vysoká.

S čistým řetězem, ošetřeným Nanoprotech Bicycle se snadněji řadí rychlosti, zvyšuje se požitek z jízdy a prodlužuje se interval výměny řetězu.

Možnosti použití

Použití: řetěz, měnič, přesmykač, středové osy, páčky brzd – řazení, bowdeny, brzdové lanka, zámek na kolo.

Upozornění: Vyhněte se brzdovým kotoučům. Během aplikace spreje Nanoprotech Bicycle brzdy zakryjte nejlépe hadrem.

Koupit sprej NANOPROTECH Bicycle můžete zde

Zpět na články