Menu

Mytí vozu s přípravkem Waterless & Wax 3v1

2.5.2018  | 2. Články

Sezóna vlastnoruční péče o automobily se již rozběhla na plné obrátky, a tak jsme se rozhodli následujících několik článků věnovat naší řadě autokosmetiky GNP Automotive. Produkty postupně představíme a vysvětlíme jejich funkci v pořadí, v jakém je ideální s nimi pracovat, proto se tento článek věnuje sadě Waterless & Wax 3v1 Automotive.

IMG_0181_produkty1 copyTato sada je speciálně vyvinuta pro všechny, kteří si velmi potrpí na ultimátní čistotě a lesku laku za každých okolností. Hlavní přípravek (Waterless & Wax 750 ml), který balení obsahuje, je určen pro šetrné mytí vozu bez nutnosti použití vody. Při komplexní péči o automobil je sice voda stále nenahraditelná, na druhou stranu je v tomto směru často nadužívaná – i více, jak v 50% případech mytí totiž plýtváme vodou na poměrně lehce znečištěná auta, která přitom můžete jednoduše vyčistit i jiným způsobem a ušetřit tak nejen desítky litrů vody, ale především váš čas.

Co vše sada obsahuje?

IMG_0191_W-obsah copyČervená sada obsahuje vše, co potřebujete k dokonalému umytí celého vozu. Kromě samotného speciálního přípravku na lak v ní tedy naleznete i menší lahvičku přípravku na autoskla, 3 utěrky z mikrovlákna (které se samozřejmě dají proplachovat) a jednorázové rukavice. Soustředili jsme se především na to, abyste měli v sadě rovnou vše, co budete potřebovat a nemuseli jste pomůcky složitě dokupovat zvlášť!

Kde se vzala potřeba vyvíjet nové technologie mytí aut?

Jak jsme již zmínili, hlavní účel produktu je mytí vozu bez nutnosti použití vody. Při tomto slovním spojení mnohé automaticky napadne otázka; jak je to vůbec možné? Kde se vzal takový nápad?

Screen Shot 2018-04-25 at 10.09.06Odpověď je poměrně jednoduchá. Suché mytí vozu ještě nedávno opravdu mohlo znít jako sci-fi. Rozmach technologií, díky kterým je to dnes možné, probíhal teprve před několika lety, především v bohatých blízkovýchodních státech a amerických státech, jako je Texas, Kalifornie, apod. Důvody jsou naprosto logické – úspora vody v extrémně suchých oblastech, často spojená i přímo s vyhláškami, které zcela zakazují mytí aut vodou.

Smutné je, že i v našich podmínkách v letním období začíná rok od roku častěji docházet k problémům, spojeným s nedostatkem vody. Otázka suchého mytí je tedy aktuální i u nás, a proto jsme rádi, že díky našim produktům můžete brát v potaz i cenné životní prostředí. Nicméně úspora vody nemusí být hlavním faktorem, svoji roli hraje samozřejmě i čas a flexibilita – vůz můžete přípravkem „umýt“ prakticky kdekoliv.

Je mytí bez vody šetrné k laku?

Důvody jsou tedy zřejmé. Za náš vlastní produkt ještě přidejme rychlost, jednoduchost a komplexní balení. Nyní ale nejdůležitější otázka ze všech – jak zajistím, že při použití vašeho přípravku nedojde k sebemenšímu poškrábání laku vozu?

Screen Shot 2018-04-23 at 14.46.25V prvé řadě je třeba si ujasnit, jak velká míra znečištění je ještě v pořádku pro použití naší technologie mytí na sucho. Silné nánosy bláta a hrubých nečistot je třeba nejprve důkladně opláchnout vodou! Pro lehce až středně znečištěné vozy (prach, pyl, zaschlé stopy po dešti, apod.) je však Waterless & Wax 3v1 zcela ideální. Příklad takto znečištěného laku vidíte i na přiložených fotografiích vozu, který jsme přípravkem kompletně čistili, včetně plastových lemů, nárazníků i alu kol.

Technologické složení našeho přípravku je samozřejmě plně uzpůsobeno svému účelu.Screen Shot 2018-04-23 at 14.54.57 Díky nanočásticím přípravek po aplikaci vzlíná pod vrstvu nečistot a uvolňuje je. Navíc obsahuje lubrikační složky, které jsou stěžejní pro ochranu laku během stírání nečistot a dále umožňují pohodlné rozlešťování a poskytují funkci tekutého vosku.

Pokud dodržíte správný postup aplikace, o stav svrchní vrstvy laku vašeho vozu se nemusíte obávat.

Waterless & Wax 3v1 – postup použití

Screen Shot 2018-04-23 at 15.11.07Díky mytí bez vody můžete svůj vůz umýt prakticky kdekoliv. Alespoň nějaký přístup k vodě je však výhodou, neboť můžete v průběhu mytí proplachovat používané utěrky z mikrovlákna, práci si tak zpříjemníte. Doporučujeme akorát dodržet aplikaci přípravku při teplotách v rozmezí od 10 °C do 30 °C. Pokud umýváte celý vůz, pracujte po jednotlivých  částech. Začněte střechou, dále se přesuňte na kapotu a až poté boční a zadní části vozu.

Screen Shot 2018-04-25 at 10.40.061)  Přípravek Waterless & Wax 3v1 rozprašovačem rovnoměrně naneste na znečištěný povrch a nechte ho 30 – 40 sekund působit.
2) Přeloženou utěrkou rovnými pohyby jemně stírejte nanesený přípravek s naakumulovanými nečistotami. Utěrky doporučujeme průběžně proplachovat čistou vodou.
3)  Stanovte si jednu leštící utěrku (tu, se kterou jste nestírali špínu) a rozleštěte lak do vysokého lesku.

Screen Shot 2018-04-23 at 15.16.13Poté, co vyčistíte lak i plastové části karoserie, můžete se věnovat autosklům z interiéru i exteriéru vozu přiloženým přípravkem Glass & Mirrors Cleaner (250 ml). Jelikož ten je také ve větším objemu součástí jiné sady, jeho použití blíže rozebereme ve článku, který se zabývá péčí o autoskla.

O celkovém výsledku se můžete přesvědčit sami:

IMG_0275_ciste auto5 IMG_0270_ciste auto2 Screen Shot 2018-04-25 at 11.29.17

Pevně věříme, že budete se sadou Waterless & Wax 3v1 Automotive maximálně spokojeni! Objem hlavního přípravku (750 ml) vám vystačí na 3 – 4 umytí celého vozu (v závislosti na velikosti). Poskytuje i mnohem širší možnosti použití, nám se například velmi osvědčil jako tekutý vosk na vůz předem umytý v automatické myčce, případně jako detailer pro lak ošetřený dlouhotrvající keramickou ochranou. Při takovém použití oceníte opravdu minimální spotřebu přípravku, příjemnou jednoduchost a rychlost dokonalého obnovení lesku a hydrofobních vlastností ošetřeného laku.

Kam dále? Zde si můžete přečíst druhý článek v pořadí, který se zabývá čištěním skel s naším Glass & Mirrors Cleanerem.

Děkujeme za pozornost,
Tým Nanoprotech & Inproducts & GNP

Zpět na články