Menu

Reference

Tomáš Herel

Spolumajitel SUPRA Praha, spol. s r. o.

Při mé návštěvě Grónska jsem s sebou vezl 4 zbraně – 3 brokovnice a 1 kulovnice. Pobyt byl na 10 dní a po celou dobu jsme se pohybovali v teplotách -30°C až -35°C. Všechny zbraně jsem měl ošetřené Nanoprotech Gun, chtěl jsem vyzkoušet, jak roztok projde takto náročným testem. Zbraně byly i po ošetření kompletně suché, nic z nich neteklo, připravené ke střelbě. Mazat, chránit proti korozi a vodě měla pouze vrstva nanočástic. Po celou dobu pobytu se zbraně skladovaly 24 hodin venku, takže uvnitř mohla kondenzovat voda/námraza a hrozilo zamrznutí zbraně. I přes venkovní skladování šly zbraně bez zamrzání, hladce, nerezly, a to ani přímo v dešti, sněhu a mrazivých teplotách. Produkt skvěle odpuzuje vodu a nečistoty – když Vám spadne zbraň do bláta, bláto hned sklouzne a voda také. Čištění mě zaujalo hned ze začátku. Čím dlouhodoběji čistím, tím více se ukazují výsledky – zmenšila se četnost aplikace spreje, zbraň se čistí snadněji a pouze mechanicky (šňůra, vytěrák…).

Václav Haman

Puškař a sportovní střelec

V letošním roce jsem byl požádám firmou Nanoprotech o test „v praxi“ jejich nového produktu Nanoprotech Gun Cleaner. Jakožto bývalý sportovní střelec, který se účastnil i dvou olympijských her a spolu s rodiči, kteří se věnují střelbě zvané benchrest, si myslím, že jsme schopni posoudit vhodnost produktů ve vzduchových a malorážných zbraních s ohledem na extrémní přesnost těchto zbraní. Rovněž se s otcem věnujeme myslivosti, tak jsme čištění podrobili i testu v loveckých zbraních, kde bych očekával mnohem menší vliv.

Jako první mi byla doručena lahvička s látkou pro čistění vývrtu hlavně. Z „laického“ pohledu se jedná vodičku, kterou jsem aplikoval na hadřík (patch) a nanesl pomoci vytěráku do hlavně. Velice mne překvapila reakce hadříku s hlavní. Z tohoto pohledu se jednalo o absolutně suché čištění. Do té doby jsem byl zvyklý na čištění na bázi oleje s nějakými přísadami pro čištění hlavní, tak hadřík vcelku lehko klouzal hlavní. Zde to bylo naopak, hadřík „skřípěl“ průchodem hlavně a bylo třeba krapet více zatlačit na vytěrák, abych jej protlačil. Každopádně po vyčištění od prvopočátku se při střelbě ze stolice (svěráku) neprojevoval žádný negativní vliv čištění, které některé látky mají. Po několika testech, kdy se buďto vyčištění na zásahu neprojevilo vůbec, nebo jen minimálně na 1- 2 první výstřely, jsme se odhodlali čištění vyzkoušet i při ostré soutěži. I zde docilované výsledky mne ubezpečily, že se jedná o adekvátní náhradu do té doby používaného oleje. Preciznost soustřelů zůstává maximální, jaké jsem i do té doby dociloval. I „životnost“ soustřelů nevnímám nijak kratší, ba naopak mám pocit, že bych nemusel až tak často zbraň čistit, ale s ohledem na to, co od zbraně požaduji, raději čistím častěji, než abych něco „prošvihl“.

Co se týká lovecké zbraně, tak na nich jsem se odhodlal k testu poněkud později, než u sportovních zbraní. Víceméně mne k tomu dohnala trochu zoufalost, kdy se mi radikálně zhoršila přesnost jedné ze zbraní. Po vyčištění se rapidně přesnost zbraně zlepšila. Musím podotknout, že jsem i výrobce svých loveckých zbraní, tak některé i testuji jejich životnost, při „běžném“ zacházení. Tedy tuto jsem poměrně honě používal v různých loveckých případech, ale prakticky jsem ji nečistil. Po tomto poznatku jsem s touto tekutinou začal čistit i další lovecké zbraně a u žádné ze zbraní neregistruji jakýkoliv negativní vliv na přesnost zásahu po vyčištění a podobně.

Druhé čištění na zbraně mi bylo doručeno tuším v červnu. Po zkušenostech s první lahvičkou mne druhý vzorek velice lákal, a tak jsem se při první příležitosti pustil do jeho testování. Již od výrobce jsem měl informaci, že se jedná o variaci předchozího vzorku, s obsahem oleje pro lepší konzervací vývrtu hlavně. A defakto mohu předchozí popsané zkušenosti zkopírovat. Až na fázi nanášení do hlavně, zde je znát, že hadřík je mastný.

Závěrem bych chtěl podotknout, že již nějakou dobu nervózně očekávám, kdy se Gun Cleaner dostane do prodeje. Nanoprotech Gun Cleaner mne natolik přesvědčil, že již nemám zájem používat a nabízet předchozí přípravky a doprodávám zásoby!

Václav Haman 

 

Jaroslav Pekařík

ALFA - PROJ s.r.o.

„Po čase jsem dokončil zkoušení při různém znečištění zbraní u vzorku přípravku Nanoprotech Gun Cleaner. A musím říci, že ode mne má 4 hvězdičky z 5 na neželezné kovy otřené v hlavni a 5 z 5 na karbonizovanou napáleninu v pístových mechanizmech a plynových trubicích. Zde bych si dokonce troufl tvrdit, že je to špička na trhu, která navíc nepáchne a dobře se s ním pracuje. Fakt palec nahoru!“

Jaroslav Pekařík
ALFA – PROJ s.r.o.

 

Pavlína Martiňáková

BeWooden

„Měla jsem možnost vyzkoušet impregnaci do přírody na batohy a impregnaci na kůži. Pro našeho zákazníka jsme vyráběli obal na jídelní lístky a bylo důležité, aby byla kůže odolná proti zašpinění a polití. Po aplikaci impregnace jsme testovali olej, rajčatovou omáčku a červené víno. Vše šlo z kůže dobře odstranit pouhým setřením hadříkem a po zaschnutí nebylo poznat, kde byla kůže znečištěna. Takže za mě velká spokojenost s funkčností. S impregnací se dobře pracovalo, pokud bylo potřeba postříkat menší plochu. Když jsem impregnaci nanášela na celou kůži, stékala impregnace po lahvičce dolů na ruku. To je asi jediné, co bych mohla vytknout. Samotný produkt funguje skvěle – po aplikování 100% odvádí vodu i nečistoty.“

Pavlína Martiňáková – BeWooden

Mgr. Radoslav Zonyga

konateľ/nákup a predaj; BW ARMS, s.r.o., Slovensko

NANOPROTECH GUN CLEANER

„So spoločnosťou ELF Logistic s.r.o. spolupracujeme od roku 2016. S jej zástupcami sme sa niekoľkokrát stretli a vždy sme prišli k jednotnému záveru. Vízie, zdravé odhodlanie a pokrokové uvažovanie rozhodne spoločnosti nechýba. Vybavovanie objednávok je bezproblémové a tovar je expedovaný pár pracovných dní po odoslaní objednávky. Starostlivosť o zákazníka a korektnosť patrí medzi silné stránky spoločnosti. Preto je náš postoj k obchodnej spolupráci so spoločnosťou ELF Logistic s.r.o kladný.“

NANOPROTECH GUN CLEANER

„Gun Cleaner som aplikoval na bavlnený kartáčik aj na handričku. Prostriedkom som nešetril. Počkal som, kým sa látky nasiaknu. Najskôr som štetinovým kartáčikom vytrel vývrt hlavne a potom som použil bavlnený nasiaknutý prostriedkom. Navlhčenou handričkou som poutieral vonkajší povrch hlavne, ústia hlavne a nábojovej komory. Prekvapilo ma, že Gun Cleaner celkom pomaly vyprcháva a handrička aj po dôkladnom čistení zostala ešte chvíľu vlhká. Asi po 10min som som chytil hlaveň a bola krásne odmastená. Čistým bavlneným kartáčikom som znova vytrel vývrt hlavne a poutieral vonkajší povrch hlavne. Vývrt hlavne môjho HK je ako zrkadlo. Čistil som v práci ešte jednu zbraň, ktorá bola zanesená podstatne viac a napriek tomu, že kartáčik na vytretie hrubých nečistôt z vývrtu som použil len raz (zámerne), Gun Cleaner sa pekne postaral o zvyšok. Rozpustil všetky zvyšky usadenín a odmastil kov. Na handričke zostávali len čierne machule. Jediná vec, ktorú by som vytkol je naozaj ten uzáver. Stačí len trocha zavadiť o vrchnák a ten sa okamžite otvorí. Devízou je žiadny zápach.“

Mgr. Radoslav Zonyga
Konateľ/nákup a predaj; BW ARMS, s.r.o., Slovensko

Štěpánka Vantuchová Havrlíková

Zakladatelka Mistrovství baristů ČR

„Používáme prostředek Glass Cooktop Renovator na údržbu nerezových kávovarů.

Určitě mohu potvrdit, že kávovary po ošetření vykazují delší dobu pohledovou čistotu – otisky prstů, zaschlé kapky vody atp. neulpívají tak rychle a snadno jako obvykle. Jediná aplikace vydrží na nepřetržitém provozu kávovaru 1 týden, kdy bohatě stačí otřít plochy suchou papírovou utěrkou. Velký rozdíl je patrný také v snadnějším odstranění zbytků kávy z odkapávače pod mřížkou. Jedno balení nám na údržbu vydrželo přes měsíc, takže i spotřeba je opravdu nízká.

Celkově určitě zrychlí následný úklid kávovarů.“

Jakub Bělohradský, DiS.

vedoucí balistické zkušebny S&B

Jakub Bělohradský, DiS.
Sellier & Bellot a.s.
vedoucí balistické zkušebny

Tomáš Wiesner

Westernový střelec

Používám sprej Nanoprotech Gun na své dva westernové kolty – na čištění, mazání i konzervaci. V těchto zbraních používám náboje s olověnou kulkou, ráže 45 colt, většinou výroba ve Vlašimi, anebo střelivo od firem Magtech a Winchester. U čištění sprej funguje velmi dobře (čistil jsem s ním i brokovnici po nábojích s černým prachem), mazací a antikorozní složky fungují skvěle. Příjemně mne překvapilo, že ze zbraně nic nevytéká a nezamastí se nic okolo :-)

Na spreji se mi také líbí dobře řešený aplikátor – krátká trubička napevno, dostanu se tak kam potřebuji. Nedávno jsem se na firmu obrátil s dotazem, zda by šel použít sprej na promazání koženého holsteru, aby šel kolt lépe tasit. Klouzavost se zvýšila a zkusil jsem nastříknout i kožené pouzdro na bowie, který šel dost ztuha ven, a výrazně se to zlepšilo. Sprej mohu určitě doporučit.

Jiří Karda

Dlouholetý uživatel Nanoprotechu

Chci popsat své zkušenosti s produktem Nanoprotech Auto Moto Anticor. Tento produkt používám především na svůj automobil Škoda Fabia na mazání pantů dveří a promazání ruční brzdy ve spodní části vozidla a na veškeré pohyblivé součásti. Produkt používám od doby koupě auta a jsem s ním velice spokojen. Mám vyzkoušeno, že pokud sprej použiji na místa, která přichází do styku s vodou a vlhkostí (například středové náboje kol), nevyskytuje se zde koroze a to až po dobu tří let.

Sprej vyřešil dokonce i problém se zámkem dveří mého vozidla. Měl jsem potíž se skřípáním v oblasti dveří, ale ani v autorizovaném autoservisu nepřišli na to, kde je problém. Jen náhodou jsem přišel na to, že za skřípání může zámek u dveří, proto mě napadlo použít Váš přípravek. Zámek jsem sprejem vyčistil a lehce namazal. Nakonec jsem v zápalu nadšení, promazal všechny zámky na celém autě a od té doby mám při jízdě v autě klid a ticho, nikde nic nevrže.

Dále Váš výrobek používám na chalupě vždy, kdy je to třeba. Ať už je to sekačka na trávu, kolo mé dcery, zámky dveří nebo jako prevenci proti korozi. Nemá to chybu. Jsem prostě spokojen!

Jiří Karda

Svaťa Božák

Ultramaratonský cyklista; První český finisher ultramaratonu RAAM - Race Across America

Reference od Svati Božáka nás velmi potěšila, neboť se jedná o naprostou špičku cyklistického ultramaratonu z České republiky. Důkaz je jasný – jedná se o jediného Čecha, který úspěšně dvakrát dokončil nejdelší a nejnáročnější silniční ultramaraton RAAM (Race Across America). 4960 km na kole nonstop, navíc se v obou případech umístil na fantastických pozicích! Všechny Svaťovy úspěchy si můžete projít zde:

http://svatabozak.cz/uspechy

IMG_20180422_102202„Jelikož se věnuji ultramaratonské a extrémní cyklistice, tak potřebuji mít také materiál, který používám připraven na extrémní zátěž. Nanoprotech jsem úspěšně testoval a nyní jej maximálně využívám. Nejen že je řetěz v perfektní kondici, ale i vydrží opravdu dlouho. Také po extrémní zátěži se snadno čistí a následně opět aplikuje. Je vhodný na všechny komponenty bicyklu.

Za mě určitě Nanoprotech !!!“IMG_20180422_102348

Svaťa Božák
www.svatabozak.cz