Menu

Reference

Mojenosice.cz

Autoboxy, střešní nosiče

„Naše firma se věnuje prodeji střešních boxů a příčníků na automobily, také půjčujeme v naší půjčovně. Pro údržbu boxů a příčníků používáme produkt Waterless & Wax 3v1. Tento přípravek nám pomáhá při čištění hladkých lesklých povrchů a zároveň na nich zanechává ochranný film, který zabraňuje trvalému znečištění. Usnadňuje nám tak práci při opakované údržbě a nosiče vypadají po použití přípravku Waterless reprezentativně a čistě.“

Mojenosice.cz

Hana Končelová

Spokojená zákaznice

GNP čistič oken a zrcadel jsem si kupovala s tím, že by mohl odpuzovat kočičí chlupy v koupelně. Kocour samozřejmě pelichá dál, ale úklid koupelny včetně chlupů je mnohem snazší – aplikuji, antistatický efekt nadzvedne chlupy i nečistoty, ty poté setřu, povrch naleštím a je hotovo. Co považuji za největší klad je, že zmizelo odmývání jakéhokoliv saponátu!“

Hana Končelová
Spokojená zákaznice

Konstruktér, hlavní zbrojíř a technik

společnosti HQH Systems

„Pro společnost HQH Systems se zabývám vývojem a výrobou tlumičů hluku. Úkolem tlumiče hluku je zjednodušeně řečeno maximálně zpomalit plyny vytékající v průběhu výstřelu z ústí hlavně. Tlumičů je mnoho typů a fungují na různých principech. Co mají však všechny tlumiče společné je skutečnost, že se při jejich používání velmi rychle zanášejí povýstřelovými zplodinami. Vyčistit je po jejich delším intenzivním používání je proto dost náročné. Zejména u nás ve firmě, kde je zkoušení tlumičů téměř každodenní povinností si jejich čištění užijeme podstatně více než jejich běžní uživatelé. Během několika let kdy se zabýváme vývojem a výrobou tlumičů jsme vyzkoušeli mnoho různých čistících médií. Po těchto zkušenostech se nám jako nejvhodnější pro naše specifické použití jeví produkt českého výrobce NANOPROTECH Gun Cleaner, který funguje jako silný čistič a využívá nanotechnologii. Díky tomu je produkt šetrný vůči všem částem tlumiče, nehledě na materiál. Při mírném znečištění tlumiče (několik desítek výstřelů) se veškeré povýstřelové zplodiny snadno oddělí od povrchu vnitřních součástí tlumiče a často je stačí vyčistit pouze textilií. Při silném znečištění tlumiče kdy je povlak doslova připečených zplodin i několik desetin milimetru silný se bohužel mechanickému čištění pomocí škrabáku a mosazného kartáče nevyhneme. Ale i v těchto případech je NANOPROTECH Gun Cleaner dobrým pomocníkem. Díky svým vlastnostem se dostane až k povrchové vrstvě součástek tlumiče a nános spalin se snáze od jejich povrchu odděluje. Po aplikaci NANOPROTECH je vhodné počkat cca 30-40 minut než se látka dostane přes vrstvu spalin až k povrchu součástí tlumiče a teprve poté začít čistit. Pokud nám mezitím někde čistič zaschne stačí místo jen navlhčit vodou a pokračovat v čištění. Pro následnou konzervaci a promazání potřebných míst doporučuji CLP NANOPROTECH Gun. Výhodou tohoto produktu je i to, že se po aplikaci otírá do sucha, ale i přesto stále dokáže dlouhodobě chránit proti korozi, omezovat ulpívání zplodin a také udržovat veškeré mechanické části promazané, pro spolehlivější funkci systému. Tento produkt mohu doporučit pro údržbu všech tlumičů společnosti HQH Systems.“

Konstruktér, hlavní zbrojíř a technik společnosti HQH Systems

Pavel Podroužek

Majitel lodí

„Jsem velmi spokojen s u vás zakoupeného produktu „Inproducts Impregnace Stany a batohy“. Po nanesení dvou vrstev na krycí plachtu lodi, vydržela impregnace 4 měsíce přes léto na slunci a u moře. Voda po dopadu na krycí plachtu tvořila kapky, které stékaly po plachtě do moře, což je super a v lodi bylo sucho. Doporučuji! Je super a za super peníze.“

Pavel Podroužek
Majitel lodí

Tomáš Kůdela

Expediční jachtař

Před časem mi padl do oka přípravek ve spreji NANOPROTECH Electronics pro ochranu elektroniky před vlhkostí. Pustil jsem se do jeho testování. Pro testy jsem zvolil desku elektroniky, kde jsou zpracovávány slabé signály z analogového gyrosenzoru a díky tomu byla deska zvláště citlivá na svody, které vytvářela kondenzovaná vzdušná vlhkost. V průběhu 3 měsíců jsem zaznamenal 46 selhání funkce, které s pravidelností následovalo vždy v noci, kdy poklesla na lodi teplota a došlo ke kondenzaci vlhkosti. Poté jsem desku ošetřil nástřikem nano vrstvy a testoval dále. Výsledek mne přesvědčil. Od okamžiku ošetření nanovrstvou do teď (po dobu následujících 3 měsíců) jsem nezaznamenal ani jedno selhání funkce.

Chcete se dozvědět jak díky produktům Nanoprotech můžete mnohým problémům s elektronikou předcházet? Přečtěte si celý článek od Tomáše Kůdely, který se s vámi podělil o své zkušenosti s ochranou elektroniky na moři.

Tomáš Kůdela
Expediční jachtař

Tomáš Herel

Spolumajitel SUPRA Praha, spol. s r. o.

Při mé návštěvě Grónska jsem s sebou vezl 4 zbraně – 3 brokovnice a 1 kulovnice. Pobyt byl na 10 dní a po celou dobu jsme se pohybovali v teplotách -30°C až -35°C. Všechny zbraně jsem měl ošetřené Nanoprotech Gun, chtěl jsem vyzkoušet, jak roztok projde takto náročným testem. Zbraně byly i po ošetření kompletně suché, nic z nich neteklo, připravené ke střelbě. Mazat, chránit proti korozi a vodě měla pouze vrstva nanočástic. Po celou dobu pobytu se zbraně skladovaly 24 hodin venku, takže uvnitř mohla kondenzovat voda/námraza a hrozilo zamrznutí zbraně. I přes venkovní skladování šly zbraně bez zamrzání, hladce, nerezly, a to ani přímo v dešti, sněhu a mrazivých teplotách. Produkt skvěle odpuzuje vodu a nečistoty – když Vám spadne zbraň do bláta, bláto hned sklouzne a voda také. Čištění mě zaujalo hned ze začátku. Čím dlouhodoběji čistím, tím více se ukazují výsledky – zmenšila se četnost aplikace spreje, zbraň se čistí snadněji a pouze mechanicky (šňůra, vytěrák…).

Václav Haman

Puškař a sportovní střelec

V letošním roce jsem byl požádám firmou Nanoprotech o test „v praxi“ jejich nového produktu Nanoprotech Gun Cleaner. Jakožto bývalý sportovní střelec, který se účastnil i dvou olympijských her a spolu s rodiči, kteří se věnují střelbě zvané benchrest, si myslím, že jsme schopni posoudit vhodnost produktů ve vzduchových a malorážných zbraních s ohledem na extrémní přesnost těchto zbraní. Rovněž se s otcem věnujeme myslivosti, tak jsme čištění podrobili i testu v loveckých zbraních, kde bych očekával mnohem menší vliv.

Jako první mi byla doručena lahvička s látkou pro čistění vývrtu hlavně. Z „laického“ pohledu se jedná vodičku, kterou jsem aplikoval na hadřík (patch) a nanesl pomoci vytěráku do hlavně. Velice mne překvapila reakce hadříku s hlavní. Z tohoto pohledu se jednalo o absolutně suché čištění. Do té doby jsem byl zvyklý na čištění na bázi oleje s nějakými přísadami pro čištění hlavní, tak hadřík vcelku lehko klouzal hlavní. Zde to bylo naopak, hadřík „skřípěl“ průchodem hlavně a bylo třeba krapet více zatlačit na vytěrák, abych jej protlačil. Každopádně po vyčištění od prvopočátku se při střelbě ze stolice (svěráku) neprojevoval žádný negativní vliv čištění, které některé látky mají. Po několika testech, kdy se buďto vyčištění na zásahu neprojevilo vůbec, nebo jen minimálně na 1- 2 první výstřely, jsme se odhodlali čištění vyzkoušet i při ostré soutěži. I zde docilované výsledky mne ubezpečily, že se jedná o adekvátní náhradu do té doby používaného oleje. Preciznost soustřelů zůstává maximální, jaké jsem i do té doby dociloval. I „životnost“ soustřelů nevnímám nijak kratší, ba naopak mám pocit, že bych nemusel až tak často zbraň čistit, ale s ohledem na to, co od zbraně požaduji, raději čistím častěji, než abych něco „prošvihl“.

Co se týká lovecké zbraně, tak na nich jsem se odhodlal k testu poněkud později, než u sportovních zbraní. Víceméně mne k tomu dohnala trochu zoufalost, kdy se mi radikálně zhoršila přesnost jedné ze zbraní. Po vyčištění se rapidně přesnost zbraně zlepšila. Musím podotknout, že jsem i výrobce svých loveckých zbraní, tak některé i testuji jejich životnost, při „běžném“ zacházení. Tedy tuto jsem poměrně honě používal v různých loveckých případech, ale prakticky jsem ji nečistil. Po tomto poznatku jsem s touto tekutinou začal čistit i další lovecké zbraně a u žádné ze zbraní neregistruji jakýkoliv negativní vliv na přesnost zásahu po vyčištění a podobně.

Druhé čištění na zbraně mi bylo doručeno tuším v červnu. Po zkušenostech s první lahvičkou mne druhý vzorek velice lákal, a tak jsem se při první příležitosti pustil do jeho testování. Již od výrobce jsem měl informaci, že se jedná o variaci předchozího vzorku, s obsahem oleje pro lepší konzervací vývrtu hlavně. A defakto mohu předchozí popsané zkušenosti zkopírovat. Až na fázi nanášení do hlavně, zde je znát, že hadřík je mastný.

Závěrem bych chtěl podotknout, že již nějakou dobu nervózně očekávám, kdy se Gun Cleaner dostane do prodeje. Nanoprotech Gun Cleaner mne natolik přesvědčil, že již nemám zájem používat a nabízet předchozí přípravky a doprodávám zásoby!

Václav Haman 

 

Jaroslav Pekařík

ALFA - PROJ s.r.o.

„Po čase jsem dokončil zkoušení při různém znečištění zbraní u vzorku přípravku Nanoprotech Gun Cleaner. A musím říci, že ode mne má 4 hvězdičky z 5 na neželezné kovy otřené v hlavni a 5 z 5 na karbonizovanou napáleninu v pístových mechanizmech a plynových trubicích. Zde bych si dokonce troufl tvrdit, že je to špička na trhu, která navíc nepáchne a dobře se s ním pracuje. Fakt palec nahoru!“

Jaroslav Pekařík
ALFA – PROJ s.r.o.

 

Pavlína Martiňáková

BeWooden

„Měla jsem možnost vyzkoušet impregnaci do přírody na batohy a impregnaci na kůži. Pro našeho zákazníka jsme vyráběli obal na jídelní lístky a bylo důležité, aby byla kůže odolná proti zašpinění a polití. Po aplikaci impregnace jsme testovali olej, rajčatovou omáčku a červené víno. Vše šlo z kůže dobře odstranit pouhým setřením hadříkem a po zaschnutí nebylo poznat, kde byla kůže znečištěna. Takže za mě velká spokojenost s funkčností. S impregnací se dobře pracovalo, pokud bylo potřeba postříkat menší plochu. Když jsem impregnaci nanášela na celou kůži, stékala impregnace po lahvičce dolů na ruku. To je asi jediné, co bych mohla vytknout. Samotný produkt funguje skvěle – po aplikování 100% odvádí vodu i nečistoty.“

Pavlína Martiňáková – BeWooden

Mgr. Radoslav Zonyga

konateľ/nákup a predaj; BW ARMS, s.r.o., Slovensko

NANOPROTECH GUN CLEANER

„So spoločnosťou ELF Logistic s.r.o. spolupracujeme od roku 2016. S jej zástupcami sme sa niekoľkokrát stretli a vždy sme prišli k jednotnému záveru. Vízie, zdravé odhodlanie a pokrokové uvažovanie rozhodne spoločnosti nechýba. Vybavovanie objednávok je bezproblémové a tovar je expedovaný pár pracovných dní po odoslaní objednávky. Starostlivosť o zákazníka a korektnosť patrí medzi silné stránky spoločnosti. Preto je náš postoj k obchodnej spolupráci so spoločnosťou ELF Logistic s.r.o kladný.“

NANOPROTECH GUN CLEANER

„Gun Cleaner som aplikoval na bavlnený kartáčik aj na handričku. Prostriedkom som nešetril. Počkal som, kým sa látky nasiaknu. Najskôr som štetinovým kartáčikom vytrel vývrt hlavne a potom som použil bavlnený nasiaknutý prostriedkom. Navlhčenou handričkou som poutieral vonkajší povrch hlavne, ústia hlavne a nábojovej komory. Prekvapilo ma, že Gun Cleaner celkom pomaly vyprcháva a handrička aj po dôkladnom čistení zostala ešte chvíľu vlhká. Asi po 10min som som chytil hlaveň a bola krásne odmastená. Čistým bavlneným kartáčikom som znova vytrel vývrt hlavne a poutieral vonkajší povrch hlavne. Vývrt hlavne môjho HK je ako zrkadlo. Čistil som v práci ešte jednu zbraň, ktorá bola zanesená podstatne viac a napriek tomu, že kartáčik na vytretie hrubých nečistôt z vývrtu som použil len raz (zámerne), Gun Cleaner sa pekne postaral o zvyšok. Rozpustil všetky zvyšky usadenín a odmastil kov. Na handričke zostávali len čierne machule. Jediná vec, ktorú by som vytkol je naozaj ten uzáver. Stačí len trocha zavadiť o vrchnák a ten sa okamžite otvorí. Devízou je žiadny zápach.“

Mgr. Radoslav Zonyga
Konateľ/nákup a predaj; BW ARMS, s.r.o., Slovensko

1 2 3 5